درباره ما

شرکت خدمات پزشکی دوستان نیک در سال 1379 توسط گروهی از پیشکسوتان جراحی ارتوپدی در ایران و به هدف تولید کاشتنی های ارتوپدی اعم از انواع پیچ و پلیت و پروتز های مفاصل با حمایت اولیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ا نجمن جراحان ارتوپدی ایران تاسیس گردید.
همانگونه که انتظار می رفت گام نهادن در عرصه تولید مستلزم تحمل سختیهای فراوان بود که به همت بنیانگزاران، شرکت از آنها گذر کرد. ایجاد نگرش مثبت در میان متخصیصین ارتوپدی کشور که در بالاترین سطوح علمی در جهان قرار دارند و کسب اعتماد آنها برای مصرف محصولات تولید داخل از مهمترین دغدغه های بانیان شرکت بوده است. بازار ایران از ابتدای توسعه رشته ارتوپدی در بخش ایمپلنتهای ارتوپدی یکجا در اختیار شرکتهای خارجی بوده است. و علیرغم وجود زیرساخت مناسب در کشور، اعم از نیروی انسانی و دانش فنی، متخصیصین امر هرگز فرصت آن را نیافتند تا در تولید این ملزومات قدم بردارند.
حساسیت موضوع سلامت بیماران از یک سو و بزرگنمایی موضوع از طرف شرکتهای صاحب نام و پرهیز از فروش دانش پایه به ایران،از سوی دیگر سبب گردید تا بنیان گزاران شرکت در انتخاب خود برای دانش مورد نظر نهایت دقت را به عمل آورند و در این راستا شرکت Medacta International از کشور سوئیس به عنوان شرکت مادر و حامی طرح انتخاب گردید. هم اکنون شرکت خدمات بزشکی دوستان نیک تنها شرکت صاحب لیسانس از شرکت مداکتا در سوئیس و تنها توزیع کننده محصولات متنوع آن در کشور می باشد.
طرح در طول سه سال اجرا شد و نهایتاٌ در بهمن ماه سال 1385 این طرح ملی که باعث فخر جامعه ارتوپدی است، افتتاح گردید.
کارخانه در محمدشهر کرج و در زمینی به مساحت سی هزار مترمربع واقع شده است.خط تولید این شرکت مجهز به بهترین دستگاه ها و تجهیزات برای تولید قطعات و لوازم جانبی می باشد.
اهداف اصلی این شرکت :

  • تولید با بهترین کیفیت و بر اساس دانش روز دنیا
  • برخورداری بیماران از کلیه تجهیزات و لوازم جراحی ارتوپدی با کمترین هزینه
  • کمک به ارتقاء علمی و فنی ارائه کنندگان خدمت در عرصه ارتوپدی
  • انتقال دانش و فن آوری تولید کاشتنی های ارتوپدی و توسعه صنایع مرتبط