تاریخچه شرکت

شرکت خدمات پزشکی دوستان نیک (OPTA) تحت لیسانس شرکت مدکتای سوئیس (Medacta) اولین تولید کننده مفاصل زانو و ران در ایران می باشد که با هدف توسعه دانش ایمپلنت های ارتوپدی برای خدمت رسانی به هموطنان گرامی، در سال 1380 توسط جمعی از پیشکسوتان انجمن جراحان ارتوپدی ایران به منظور تولید و تامین ملزومات ارتوپدی مورد نیاز در داخل کشور با همکاری و حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرکز همکاری های فن آوری ریاست جمهوری تاسیس گردید. طرح در طول سه سال اجرا شد و نهایتاٌ در بهمن ماه سال 1385 این طرح ملی که باعث فخر جامعه ارتوپدی است، افتتاح گردید.
کارخانه در محمدشهر کرج و در زمینی به مساحت سی هزار مترمربع واقع شده است.
خط تولید این شرکت مجهز به بهترین دستگاه ها و تجهیزات برای تولید قطعات و لوازم جانبی می باشد.

اهداف اصلی شرکت

تولید با بهترین کیفیت و بر اساس دانش روز دنیا

برخورداری بیماران از کلیه تجهیزات و لوازم جراحی ارتوپدی با کمترین هزینه

کمک به ارتقاء علمی و فنی ارائه کنندگان خدمت در عرصه ارتوپدی

انتقال دانش و فن آوری تولید کاشتنی های ارتوپدی و توسعه صنایع مرتبط

دست یافتن به تکنولوژی

برای محقق شدن این مهم با شرکت مدکتا از کشور سوئیس بدلیل داشتن استاندارد اروپا و همچنین تکنولوژی بالا و به روز این شرکت، قرارداد همکاری بسته شد.
از همان ابتدا با بکارگیری برنامه تولید مدکتا، نقشه کارخانه و ابزارهای تولید مشخص گردید و همزمان با ساخت کارخانه ماشین آلات لازم تهیه شد، سپس با استخدام مدیران فنی و متخصصین تولید برنامه آموزش این افراد توسط مدکتا صورت گرفت.
از همان ابتدا مواد اولیه از بهترین تامین کنندگان اروپایی تهیه و وارد کشور گردید و تولید زانوی کامل، لگن کامل و بایپولار در دستور کار قرار گرفت که از لحاظ کیفی و استاندارد مشابه محصولات مدکتا تولید و به بازارهای مصرف ارئه گردید.
محصولات این شرکت بیش از یک دهه است که در مراکز درمانی ایران استفاده می شود که نتایج مطلوب به همراه داشته اند.
شرکت دوستان نیک مفتخر است که با بکارگیری نیروهای مجرب در بخش تحقیق و توسعه و تولید با بهرگیری از سالها تجربه و توانمندی، محصولات جدید خود را تولید و وارد بازار مصرف نماید.
در حال حاضر این شرکت با همکاری در طرح سلامت وزارت بهداشت و مراکز تابعه آن وزارتخانه و سازمان های بیمه گر و معاونت درمان نیروهای نظامی و انتظامی، شهرداری ها، بانک ها و .....، در راستای هر چه موفق تر شدن این طرح تلاش می نماید.
شرکت دوستان نیک بر آن است که با نگاه به اهداف عالی شرکت در کنار جامعه پزشکی کشور در تامین نیاز سلامت هم وطنان با ارائه محصولاتی با کیفیت عالی و کمترین هزینه خدمت رسانی کرده و در راه پیروی از فرامین مقام معظم رهبری و در راستای سیاست های عالی وزارت بهداشت و مسئولین نظام در تحقق اقتصاد مقاومتی جهت استفاده از محصولات تولید داخلی، انگیزه های کافی را در بین مسئولین و مصرف کنندگان ایجاد نماید.
این شرکت افتخار می کند که با ارائه محصولات تولید داخل و با کیفیت مطلوب، به هم وطنان و جامعه پزشکی اطمینان دهد که با مصرف محصولات شرکت دوستان نیک هم از لحاظ تامین نیاز خود مطمئن خواهید شد و هم در هزینه های سلامت صرفه جویی شود و از سوی دیگر توسعه صنعت داخل را نیز فراهم آورد.
شکوفایی جامعه ای سالم و پیشرفته، همواره مدیون افرادی است که در گوشه و کنار وطن ما برای حفظ ایرانی پر قدرت تلاش می کنند، "خستگی ناپذیرانی که ارتقاء فرهنگ سلامت را وظیفه ملی خود می دانند."


Image